Traženi prinos na najlikvidniju slovensku obveznicu jutros je porastao 0,06 posto, na 6,48 posto, što je nova najviša razina ove godine. Time je prinos najviši još od rujna prošle godine što govori o "nepopularnosti" Slovenije na financijskim tržištima. Odmah po otvaranju, blagi su pad doživjeli prinosi na španjolske, talijanske i njemačke obveznice. Slovenija je uz Španjolsku najproblematičnija članica EU-a kad je riječ o makroekonomskoj neravnoteži, te joj je potrebna opsežna strategija reformi kako bi stabilizirala financijski sektor, povećala potencijal za ekonomski rast i zapošljavanje i privukla strane investicije, po izvješću koje je u srijedu objavila Europska komisija.
Traženi prinos na najlikvidniju slovensku obveznicu jutros je porastao 0,06 posto, na 6,48 posto, što je nova najviša razina ove godine.
Time je prinos najviši još od rujna prošle godine što govori o "nepopularnosti" Slovenije na financijskim tržištima.
Odmah po otvaranju, blagi su pad doživjeli prinosi na španjolske, talijanske i njemačke obveznice.
Slovenija je uz Španjolsku najproblematičnija članica EU-a kad je riječ o makroekonomskoj neravnoteži, te joj je potrebna opsežna strategija reformi kako bi stabilizirala financijski sektor, povećala potencijal za ekonomski rast i zapošljavanje i privukla strane investicije, po izvješću koje je u srijedu objavila Europska komisija, prenose u srijedu slovenski mediji.
Reagirajući na kritičnu ocjenu Bruxellesa, slovensko ministarstvo financija navelo je u srijedu u priopćenju za javnost da su zahtjevi iz izvješća Europske komisije usklađeni s prioritetima nove vlade.